Weekend w Szwecji – wycieczka pracowników ZAZ w Biskupcu

Piękne widoki, świetna atmosfera i dobra zabawa – to krótkie podsumowanie wycieczki do Szwecji, w której udział wzięli pracownicy Zakładu Aktywności Zawodowej, personel ZAZ i Przewodnicząca  Zarządu Koła w Biskupcu. Grupa popłynęła promem do Karlskrony położonej na malowniczych 32 wyspach. Na miejscu odwiedzono najciekawsze i najbardziej interesujące miejsca Karlskrony, a głównym punktem było zwiedzanie Muzeum Morskiego, które posiada ogromną kolekcję modeli statków, okręty, figury galionowe, zabytkowe łodzie podwodne i szereg interaktywnych atrakcji, takich jak symulator do kierowania statkiem. Karlskrona potrafi uwieść spokojem i nadmorskim północnym klimatem, co potwierdziło wpisanie miasta na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

 

W drodze na Most Olandzki, do niedawana najdłuższy most w Europie, grupa zatrzymała się w hucie szkła Pukeberg, gdzie uczestniczyła w pokazach wyrobu szklanych ozdób, oczywiście próbując również własnych sił w „dmuchaniu szklanych baniek”.

Ostatnim elementem wycieczki było zwiedzanie miasta Kalmar, w tym starej Katedry i Zamku Kalmarskiego. Podróż w obie strony, to także szereg atrakcji, rozpoczynając od morskich widoków a kończąc na nocnej dyskotekowej zabawie.

Zapraszamy na nasz profil facebook do oglądania fotorelacji z wycieczki!

Dodaj komentarz