Przekaż 1% dla osób z niepełnosprawnością KRS: 0000339766

Szanowni Państwo,

Od ponad dwudziestu lat rodzice dzieci z niepełnosprawnością intelektualną i sprzężonymi niepełnosprawnościami tworzą w Biskupcu system wsparcia osób z upośledzeniem umysłowym i ich rodzin. Rozpoczynając działania nie wiedzieliśmy jak wiele osób niepełnosprawnych w naszej okolicy jest pozostawionych samym sobie. W chwili obecnej obejmujemy wsparciem ponad 200 osób: dzieci, młodzież i dorosłych z terenu 8 gmin. Udało nam się zmienić życie wielu osób upośledzonych umysłowo i ich rodzin. Osoby niepełnosprawne zaczęły uczestniczyć w lokalnym życiu na równych prawach – są aktywni i szczęśliwi!

                Dzięki determinacji i ogromnej pracy stworzyliśmy w Biskupcu zespół placówek, które zajmują się wczesną interwencją, rehabilitacją, edukacją, a także aktywizacją społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych. Pozostało jednak wiele do zrobienia. Stale rosnąca liczba osób niepełnosprawnych objętych pomocą i niewystarczające warunki lokalowe dla prowadzenia  rehabilitacji spowodowały, że zdecydowaliśmy się na przygotowanie projektu budowlanego Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjno-Zawodowego, którego lokalizacja planowana jest przy ulicy Żółkiewskiego w Biskupcu. Dzięki budowie CENTRUM będzie możliwe stworzenie w Biskupcu kompleksowego systemu wsparcia. Pomoc zespołu profesjonalistów otrzyma rodzic, który zauważył niepokojące objawy u swojego dziecka, jak również, dzieci, młodzież i dorośli ze zdiagnozowanymi niepełnosprawnościami na każdym etapie swojego życia.

                Rozpoczęliśmy działania związane z budową I etapu Centrum – Działu Rehabilitacji. Dzięki inwestycji Biskupiec i okoliczne gminy zyskają profesjonalną placówkę, której głównym celem będzie rehabilitacja dzieci i młodzieży. Zwracam się do Państwa z prośbą o wsparcie naszych działań i przekazanie 1% podatku na rzecz budowy Centrum. Naszym mottem działania w Stowarzyszeniu jest hasło „Otwórzmy przed nimi życie”. Wspólnie otwórzmy przed osobami z niepełnosprawnością szansę na godne życie!

Na naszej stronie www.psouubiskupiec.pl możecie Państwo zapoznać się z naszą działalnością i pobrać darmowy program do wypełnienia PIT.

Z wyrazami szacunku

Jadwiga Marzjan

Przewodnicząca Zarządu Koła PSOUU w Biskupcu

 

600 ulotka 1 proc

 

 

Dodaj komentarz