Zakupy w biskupieckim ZAZ to „Zakupy Prospołeczne”

Zakupy w biskupieckim ZAZ to „Zakupy Prospołeczne”

Zakończyły się V Warmińsko-Mazurskie Dni z Ekonomią Społeczną organizowane przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Olsztynie.  2 czerwca 2017 podczas konferencji „Budowanie marki ekonomii społecznej w regionie Warmii i Mazur“ Pani Wioletta Śląska-Zyśk, Wicemarszałek Województwa i Pani Wiesława Przybysz, Dyrektor ROPS uroczyście wręczyły certyfikaty Znaku Promocyjnego Ekonomii Społecznej „Zakup Prospołeczny” dla podmiotów wyróżniających się wysoką, jakością produktów i usług. Wśród nagrodzonych znalazł się Zakład Aktywności Zawodowej prowadzony przez biskupieckie Koło PSONI. Podczas konferencji kierownik ZAZ – Piotr Kubarewicz zaprezentował działalność Zakładu jako „Dobrą Praktykę Ekonomii Społecznej w regionie”.

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego wyróżnił i certyfikował usługi i produkty stolarskie ZAZ w Biskupcu. Zakład prowadzi kilka działów w których zatrudnia łącznie 38 osób z niepełnosprawnością umiarkowaną i znaczną. Dział Stolarski mieszczący się przy ul. Czynu Społecznego 5 wykonuje meble z płyty i drewna, artykuły dekoracyjne i realizuje różnorodne usługi stolarskie. Działalność produkcyjno-usługowa ZAZ nie jest jednak celem samym w sobie a jedynie narzędziem do rehabilitacji zawodowej osób z niepełnosprawnością, które mogą rozwijać swoje umiejętności, podnosić kompetencję i nabrać wiary we własne możliwości.

Poniżej galeria z uroczystego wręczenia Znaku „Zakup Prospołeczny” i fotogaleria wybranych produktów Działu Stolarskiego ZAZ. Zachęcamy do korzystania z „prospołecznych” usług Zakładu.

 

Dodaj komentarz